Pojištění kybernetických a internetových rizik | PojistovaciPoradci.cz

Pojištění kybernetických a internetových rizik

Poptejte si nabídku pojištění kybernetických a internetových rizik on-line. Vyplňte prosím formulář níže a obratem se Vám ozve náš pojišťovací poradce s nabídkou pojištění.


Internet nám v mnoha ohledech usnadňuje život. Online můžeme nakupovat elektroniku, oblečení i potraviny, ovládat bankovní účet pomocí internetového bankovnictví a v neposlední řadě komunikovat se svými přáteli na sociálních sítích. Vždy, když se připojíte k internetu, myslete na bezpečnost.

 

V případě prozrazení či krádeže přístupového hesla k bankovnímu účtu, čísla a hesla platební karty nebo hesel k profilům na sociálních sítích můžete rázem přijít o své peníze i dobrou pověst. Zcela bez rizika není ani nakupování v internetových obchodech. Najdeme řadu případů, kdy lidé marně čekali na již zaplacené zboží z neznámého e-shopu nebo získali jen část objednávky. Nejen pro tyto případy je vhodné sjednat si pojištění internetových rizik.   

 

Pojištění internetových rizik od ČSOB Pojišťovny poskytuje pojištění právní ochrany a pojištění finančních ztrát, které souvisí s používáním internetu a prováděním bezhotovostních plateb. Součástí tohoto pojištění jsou i asistenční služby.

Nákup zboží na internetu

Pojištění internetových rizik se vztahuje na případy nedodání, částečného dodání nebo neúplného dodání zboží zakoupeného v internetovém obchodě. Pojišťovna vám v těchto případech poskytne právní ochranu a odbornou pomoc a vyplatí případnou finanční náhradu škody za utrpěnou finanční ztrátu za objednané zboží až do výše 50 000 korun.  

 

Zneužití identity na internetu

Pojištění internetových rizik se vztahuje na situace, kdy třetí osoba neoprávněně použije vaše identifikační či autorizační údaje na internetu a způsobí vám tímto podvodným jednáním finanční škodu. Konkrétně se může jednat například o zneužití jména, rodného čísla, osobních dokladů, adresy, telefonního čísla, e-mailu, IP adresy, hesla a podobně. Pojištění se také vztahuje na případy, kdy jsou údaje zneužity k podvodnému získání půjčky či nákupu.

 

Pojišťovna vám v případě pojistné události poskytne právní ochranu a případnou finanční náhradu za utrpěnou finanční ztrátu až do výše 100 000 korun.

 

Zneužití platební karty

K vysoké finanční újmě může vést i neoprávněné použití platební karty. Pojištění vás chrání v případě výběru hotovosti z bankomatu i provedení platby třetí osobou bez vašeho vědomí či svolení. Pojištění se vztahuje na zneužití jakékoliv vaší platební karty bez ohledu na to, od které je banky. V případě pojistné události vám pojišťovna poskytne právní ochranu a finanční náhradu škody za utrpěnou finanční ztrátu až do výše 50 000 korun.

 

Poškození pověsti na internetu a sociálních sítích

Pojištění internetových rizik myslí i na vaši dobrou pověst. Může se stát, že o vás někdo na internetu, diskusních fórech či na sociálních sítích šíří poškozující zprávy v podobě pomluv a urážek nebo zde vyzrazuje informace o vašem soukromém životě. V těchto případech vám pojišťovna poskytne právní ochranu a případně zajistí a uhradí, až do výše 50 000 korun, náklady na technická opatření vedoucí k odstranění či znesnadnění přístupu k negativním informacím.

Na požádání vám pojišťovna v rámci sjednaného pojištění poskytne IT asistenci na dálku. Konkrétně se asistencí rozumí poradenství a podpora týkající se užívání výpočetní techniky a dalších elektronických zařízení. IT asistence může být poskytnuta po telefonu nebo prostřednictvím internetu.   

V případě pojistné události stačí vytočit číslo asistenční služby. Řešení nepříjemností na internetu nebo s platební kartou nemusíte nijak odkládat. Asistenční služba pro klienty je v provozu nonstop. Po sdělení problému se už o vše postarají zkušení pracovníci na telefonní lince. Pojišťovna vám poskytne právní pomoci při řešení problému. Pokud nebudou její právní kroky úspěšné, uhradí vám vzniklou finanční škodu. 

Pokud máte zájem o pojištění internetových rizik, můžete si vybrat jednu ze dvou variant. První varianta s názvem Single je určena pro jednotlivce, u které se pojistná ochrana vztahuje pouze na osobu uvedenou v pojistné smlouvě. Pojistnou ochranu pro celou rodinu získáte při sjednání varianty Family. V tomto případě jsou kromě osoby uvedené v pojistné smlouvě chráněny i všechny další osoby, které s pojištěným v době vzniku pojistné události žijí ve společné domácnosti.

 

Varianta Single

 Právní konzultaceFinanční náhrada (limit na 1 pojistnou událost)Právní ochrana (limit na rok)IT Asistence
Nákup zboží na internetu Neomezeně 50 000 Kč 150 000 Kč 4 x 30 minut/rok
Zneužití platební karty Neomezeně 50 000 Kč 150 000 Kč 4 x 30 minut/rok
Zneužití identity na internetu Neomezeně 100 000 Kč 150 000 Kč 4 x 30 minut/rok
Poškození pověsti na internetu a sociálních sítích Neomezeně 50 000 Kč* 150 000 Kč 4 x 30 minut/rok

 

Cena pojištění internetových rizik od ČSOB Pojišťovny ve variantě Single je 828 Kč ročně (po započítání 5% slevy).

 

Varianta Family

 Právní konzultaceFinanční náhrada (limit na 1 pojistnou událost)Právní ochrana (limit na rok)IT Asistence
Nákup zboží na internetu Neomezeně 50 000 Kč 500 000 Kč 4 x 30 minut/rok
Zneužití platební karty Neomezeně 50 000 Kč 500 000 Kč 4 x 30 min./rok
Zneužití identity na internetu Neomezeně 100 000 Kč 500 000 Kč 4 x 30 minut/rok
Poškození pověsti na internetu a sociálních sítích Neomezeně 50 000 Kč* 500 000 Kč 4 x 30 minut/rok

Poznámka: *Nejedná se o finanční náhradu, ale o částku, kterou vynaloží pojišťovna na odstranění či znesnadnění přístupu k negativním informacím o klientovi na internetu.

 

Cena pojištění internetových rizik od ČSOB Pojišťovny ve variantě Family je 1 093 Kč ročně (po započítání 5% slevy).

Mám zájem o nabídku

Vyplňte prosím následující údaje, abychom Vás mohli kontaktovat s nabídkou pojištění.

Vyplněním formuláře udělujete společnosti e-Finance Makléři, s.r.o. souhlas ke zpracování svých osobních údajů. Informace o zpracování osobních údajů

Na pojištění kybernetických a internetových rizik spolupracujeme

ČSOB

Máte dotaz? Kontaktujte nás